18.01.2022

Автокефалія УПЦ КП: до Києва їдуть екзархи Вселенського патріархату

Вселенський патріархат призначив своїми екзархами (послами) в Києві архієпископа Данила Памфілійського з США і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади в рамках підготовки до надання автокефалії Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП).

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомляє голова інформаційного управління УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря).

«7 вересня 2018 р. Генеральний секретар Священного Синоду Вселенського Патріархату поширив повідомлення про призначення Вселенським Патріархатом Його Преосвященства Архиєпископа Даниїла Памфілійського зі Сполучених Штатів та Його Преосвященства Єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади, які обидва служать українським православним вірним у своїх відповідних країнах у Вселенському Патріархаті, – як своїх Екзархів у Києві в рамках підготовки до надання автокефалії Православній Церкві в Україні», – написав архієпископ.

 

Разом з тим, подібне призначення може служити підтвердженням чуток про те, що Константинополь готується дати Україні не автокефалію, а заснувати екзархат – тобто, філія Вселенського патрархата. У той час, як автокефалія – це власне патріаршество. В УПЦ КП заперечують озвучені припущення і такий сенс в статусі посланців Варфоломія.

Як повідомлялося, у виборчій кампанії чинний президент Петро Порошенко одну з головних ставок зробить на томос про автокефалію української православної церкви.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *