19.01.2022

Борис Тодуров влаштував іменини серця

Директора закладу, який має затяжний конфлікт з Міністерством охорони здоров’я, переобрали ще на п’ять років

18 грудня в Інституті серця, підпорядкованому Міністерству охорони здоров’я, переобрали генерального директора.

Вибори на посаду міністерство оголосило ще 26 вересня, так як контракт з очільником інституту Борисом Тодуровим, який вже протягом 12 років займає цю посаду, закінчувався у листопаді.  У МОЗ, схоже, намагались змінити керівництво закладу: між відомством та Тодуровим неодноразово виникали скандали.

Але працівники центру вирішили інакше і стовідсотково підтримали на виборах очільника. Тепер держсекретар МОЗ зобов’язаний затвердити Тодурова на посаді ще на п’ять років. Але прихильники переобраного керівника інституту побоюються, що у міністерстві навряд чи просто так здадуться.

Інститут серця МОЗ України — заклад, який надає допомогу хворим на серцеві та судинні патології, а також екстрену хірургічну допомогу хворим з вадами серця. У 2015 році медичний центр здобув міжнародну акредитацію QHA Trent – незалежної британської комісії з акредитації медичних закладів, яка фактично прирівняла клініку до провідних медзакладів світу.

Конфлікти між МОЗ і Тодуровим

Ще на початку 2017 року між Борисом Тодуровим і керівництвом МОЗ виник конфлікт навколо закупівлі лікарських засобів за кошти держбюджету.

Почалося все з того, що Тодуров звинуватив в. о. міністра Уляну Супрун в тому, що МОЗ не провело закупівлю, яка «призвела до загибелі багатьох людей». «Програма із серцево-судинних захворювань передбачала закупівлю на 364 млн грн «швидкодопомогових» витратних матеріалів швидкої допомоги, які могли врятувати десятки тисяч життів. Ви не провели цю закупівлю», – заявив Тодуров. На звинувачення у міністерстві відповіли, що процес закупівель затримувався, так як тоді вперше препарати для Інституту серця почали купувати через міжнародні організації, а не МОЗ.

Тоді ж юрист Євгенія Закревська оприлюднила результати торгів і закупівель ліків для Інституту серця, які свідчили, що раніше медикаменти купували за завищеними цінами (переплата становила близько 40%), що може говорити про корупцію. Тодуров заперечивусі звинувачення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *