23.09.2021

Гоніння і депортація священиків, – із якими загрозами стикається ПЦУ на окупованому Донбасі

Протягом останніх п’яти років ситуація із дотриманням права на свободу совісті і віросповідання на окупованих територіях Донбасу постійно погіршується. Мовиться про систематичні гоніння вірян української церкви, арешти, захоплення храмів тощо.

Проте, якщо раніше мовилося лише про обмеження деяких прав парафіян і представників ПЦУ, то з березня виникає нова, серйозніша загроза. Діяльність Помісної української церкви проросійські окупанти на Донбасі можуть повністю заборонити, заявив глава Православної церкви України митрополит Епіфаній.

Читайте також: Не мають права втручатись у справи ПЦУ: Кіпрська церква жорстко розкритикувала Росію

Виникає загроза повної заборони діяльності громад і священнослужителів нашої церкви, повної конфіскації майна громад та депортації священиків із підконтрольної так званій «ДНР» території. Підставою для цього є незаконна вимога до громад «зареєструватися за законами республіки»,
– зазначив настоятель ПЦУ.

Він наголосив: таку вимогу виконати просто неможливо, адже структура, яка видала такий «закон», Україна не визнає.

Через цю ситуацію під загрозу потрапляють 36 храмів, а також єпархіальний Будинок милосердя, які перейшли до ПЦУ і є розташованими в окупованих районах Донецької області.

Через такі загрози Епіфаній звернувся до ООН, ОБСЄ, ЄС і країн-гарантів Мінського процесу із закликом вплинути на окупантів.

«Просимо також всіх молитися про громади і духівництво нашої Церкви на окупованих територіях Донбасу та за всіх, хто страждає від поневолення», – додав митрополит Епіфаній.

Зазначимо, що зі схожою вимогою до парафіян ПЦУ у Криму звернулася російська влада на півострові. Так, окупанти вимагають від громади ПЦУ у Криму зареєструватися на території РФ відповідно до їх законодавства або ж, іншими словами, фактично визнати Крим російським.

Як створювалась Православна церква України?9 жовтня 2018 року у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й надали дозвіл на створення Єдиної помісної церкви.

15 грудня під час Об’єднавчого собору православні архієреї оголосили про об’єднання українських церков у Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Православна церква України. Настоятелем ПЦУ став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній.

Після створення ПЦУ під її юрисдикцію почали переходити парафії храмів УПЦ МП.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *