25.01.2022

Корупційний яструб Мирослава Продана в Одесі: Олександр Халковський

Корупційний яструб Мирослава Продана в Одесі: Олександр ХалковськийОстанні декілька днів увага багатьох ЗМІ була прикута до кадрових змін у Державній фіскальній службі України, де відбулась ротація одіозного Мирослава Продана на його спільника у корупційних схемах Олександра Власова.

Дуже прикро, що непоміченою журналістами-розлідувачами залишилась одна одіозна фігура на Одеській митниці – Олександр Халковський.

Ми виправимо цю помилку.

Пан Халковський раніше прославився налагодженням багатомільйонних контрабандних схем в зоні АТО. Під прикриттям свого керівника Олександра Власова Халковський проявив себе у «чорних сотнях» Володимира Гройсмана та у підрозділі фіскалів «Фантом».

Саме в зоні АТО Халковський та Власов завоювали довіру та дружбу Прем’єра і Мирослава Продана, оскільки вірно «розуміли» свою задачу —  сумлінно збирали «вершки» з контрабандистів та чесно і регулярно возили їх у Київ. На тлі показових розправ із місцевими жителями, які везли у ОРДЛО з України через лінію розмежування курячі ніжки та предмети першої необхідності, щоб хоч якось виживати під постійними обстрілами, під кураторством «Халка» і «Фактома» через «зеленку» йшло ешелонами вугілля та каравани з підакцизними товарами, м’ясом, товарами народного вжитку.

І тому не дивно, що давній “подільник” Власова,  Халковський був поставлений на посаду заступника начальника Одеської митниці – начальника Управління по боротьбі з митними правопорушеннями для “налагодження порозуміння” з імпортерами.

Нагадаємо, підприємцям пропонувалося оформляти вантажі, що ввозяться в Україну, на 30% нижче офіційних митних ставок на кожну товарну позицію, оформляти реальний вантаж під виглядом менш дорогого. І він не підвів. Разом із своїми безпосередніми підлеглими Щербаковим П.В. та Єршовим Р.В., за вказівкою Власова та Продана, Халковський втілив схему поборів за «пропуск вантажів» у «Одеса-порт» та на інших митних постах Одещини. Зокрема, ними у червні 2017 року було запроваджено протиправну схему одержання грошових коштів за митне оформлення товарів за ціною «-30%» від ризикової вартості по базі ДФС. Від вдячних підприємців по вказаній схемі отримувалось близько 1 млн. доларів США щомісячно. За приблизними підрахунками, державний бюджет тільки за червень 2017 роки не дорахувався близько 100 млн. грн. Після розголосу у ЗМІ функціонування схеми було припинено. До речі, декілька місяців тому, “герой АТО” Халковський придбав новий автомобіль «Фольксваген Туарег», а також елітний будинок у житловому масиві «Совіньон» у м. Одеса.

Проте «заробляти» якось потрібно, тому орли Продана переключилися на інші схеми грабування бюджету – підміна номенклатури товарів, заниження вагових характеристик, приховування країни походження та інших.

Шляхом ініціювання неправомірних оглядів вантажів та транспортних засобів вказані особи затягували митні оформлення, примушуючи підприємців платити данину за те щоби розмитнити вантаж.

Тих, хто не йшов на «співробітництво», примушували витрачати гроші на нескінченні огляди, тижнями стояти в зоні митного контролю та розбивати сфальсифіковані протоколи про порушення митних правил у судах.

Одним з їх постійних «клієнтів» був Денис Амінєв, який гнав «сірий» та «чорний» вантаж через Одесу, не забуваючи при цьому дякувати Халковському та Власову.

Так було до того часу, поки їм не здалося що їм мало платять і для того, щоби отримати від клієнта «трошки більше», порадившись с Мирославом Проданом, фіскали відпрацювали структури Амінєва по податковій лінії, через офіс великих платників податків, по орієнтуванню якого вони зупинили оформлення ТОВ «Меллвіл», а вантаж арештували.

Зупинивши оформлення контейнерів, Продан, Власов і Халковський запропонували Амінєву «вирішити питання» за 1 млн. доларів США.

Працюючи по класичній митній схемі – «спочатку створюємо проблеми, а потім допомагаємо їх вирішувати», зазначені посадовці, після отримання першого траншу за «вирішення питання» у 500 тис. доларів США, неправомірно випустили 37 контейнерів Амінєва на «7-й кілометр».

Напевно, Амінєв до кінця не виконав свої обіцянки, тому, за вказівкою Мирослава Продана, вірними йому податківцями за вказаним фактом було відкрито кримінальне провадження, а Амінєва затримано і поміщено у слідчий ізолятор «поміркувати над своїм вчинком».

Для того, щоби «сховати» слід Халковського у цій історії, його було тимчасово відсторонено від посади.

Після призначення Власова в.о. Голови ДФС України, Халковський О.М. активно розповсюджує інформацію щодо свого повернення на керівну посаду у Одеській митниці найближчим часом, а також щодо амбіцій щодо призначення на місце Василя Поїзда – начальником Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС України.

Наразі, загроза повернення Халковського «наглядачем» за контрабандою Південної Пальміри нажаль залишається.

Але сподіваємось, що колишній заступник начальника Одеської митниці Олександр Халковський так і залишиться колишнім.

Олег Бойко

Джерело: АНТИКОР

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *