26.01.2022

Нардепи оскаржать призначення Денісової в Конституційному Суді

Низка народних депутатів має намір оскаржити в Конституційному Суді України (КСУ) призначення Людмили Денісової уповноваженим Верховної Ради з прав людини.

Про це в кулуарах парламенту заявив народний депутат Мустафа Найєм, передає кореспондент UA1.

За його словами, Денісову призначили омбудсменом із порушенням усіх норм законодавства, тому до Конституційного Суду вже готується відповідне подання.

Насамперед, зазначив Найєм, порушено профільний закон про уповноваженого з прав людини, який передбачає, що омбудсмен повинен призначатися шляхом таємного голосування бюлетенями.

Крім того, зауважив нардеп, ще 6 червня 2017 року сплив термін, коли подані кандидатури, які розглядалися 15 березня поточного року, могли бути винесені на голосування.

Також, наголосив Найєм, відбулося порушення міжнародних норм щодо незалежності омбудсмена. Зокрема порушено Паризькі принципи ООН, згідно із якими органи, які стежать за дотриманням прав людини, не повинні бути політично заангажованими.

«Пані Денісова навіть не вийшла з партії, вона призупинила членство», – додав політик.

Як відомо, вже колишній депутат від фракції «Народний фронт» Людмила Денісова проголосувала за своє призначення уповноваженим Верховної Ради з прав людини, чим порушила законодавство про конфлікт інтересів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *