05.12.2021

НАЗК вимагає від Ситника розібратися з конфліктом інтересів у його підлеглих

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вимагає від директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника провести службове розслідування конфлікту інтересів у детективів Бюро.

Про це передають Українські Новини з посиланням на відповідний припис.

НАЗК встановило, що у вересні 2016 року керівник головного підрозділу детективів НАБУ Андрій Калужинський звернувся до Окружного адмінсуду Києва із запитами про надання інформації. Листами, підписаними головою суду Павлом Вовком і його заступником Євгеном Абловим, йому було відмовлено.

У зв’язку із цим НАБУ склало адміністративний протокол про невиконання законних вимог Бюро. Протокол склав детектив Євген Панайотов, який перебував у підпорядкуванні Калужинського.

Водночас у грудні 2016 року НАБУ почало розслідувати можливе декларування недостовірної інформації Вовком і можливе незаконне збагачення Аблова. Підставою для порушення справи проти Аблова стала доповідна записка, яку готував саме Панайотов.

В обох провадженнях Панайотов і Калужинський були визначені слідчим та керівником органу досудового розслідування відповідно. При цьому, зауважують у НАЗК, всупереч вимогам законодавства вони не повідомляли своєму безпосередньому керівнику про наявність у них потенційного конфлікту інтересів.

НАЗК вимагає від Ситника провести службове розслідування і розглянути питання про притягнення винних до відповідальності.

Нагадаємо, раніше Нацагентство з питань запобігання корупції викликало нардепа від «Народного фронту» Георгія Логвинського для надання пояснень про конфлікт інтересів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *