25.01.2022

Несіть ще: суд відновив на посаді схопленого на хабарі начальника ДАБІ Херсонщини Циклінського, – ЗМІ

Несіть ще: суд відновив на посаді схопленого на хабарі начальника ДАБІ Херсонщини Циклінського, – ЗМІ

У листопаді 2018 року Україну сколихнула новина про рекордсмене-хабарника начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) в Херсонській області Сергія Циклінського. Циклінський не пропрацював на цій посаді й навіть місяця — всього 21 день, як його впіймали на хабарі у розмірі 4 500 доларів. Про це викриття голосно заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Про це повідомило інтернет-видання "Коментарі".

"Сьогодні ГПУ разом з СБУ на гарячому затримали керівника ДАБІ Херсонської області, його спільників — головного інспектора та керівника приватного підприємства, які вимагали та отримали 4 500 доларів за погодження документації", — повідомив Луценко.

Що ж змусило Циклінського брати хабар на новій посаді? А те, що сюди він влаштувався за переводом з посади директора Департаменту будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації (ОДА). А там брати хабарі для чиновника було звичайною справою, за гроші він надавав дозвільну документацію на всі об’єкти будівництва. Тому й взявся за те ж саме і на новій посаді.

Проте, здавалося б, справедливість є — Циклінського все ж затримали. Але в Україні показові затримання — не новина, і для простого населення створюють лише ілюзію боротьби з корупцією. Адже затриманих дивним чином виправдовують і поновлюють на посадах. Так сталося й з Циклінським. В ході слідства і судових процесів Циклінського відсторонили від виконання обов’язків. Однак 30 січня 2019 року Шевченківський районний суд Києва скасував заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади Циклінського. І вже 5 лютого наказом ДАБІ №50 Циклінський відновлений на посаді, посилаючись на постанову суду.

Виходить, що чиновник, який брав хабарі, організував злочинну схему з надання незаконних дозволів на будівництво в своєму регіоні, про затримання якого на всю країну оголосив генпрокурор Луценка тепер знову в своєму кріслі, як ні в чому не бувало. Співробітники Генпрокуратури подали апеляцію на це ганебну постанову, яка дозволила Циклінському вийти сухим з води. Розгляд апеляції було призначено на 27 лютого 2019 року, проте суд переніс засідання на 6 березня 2019 року. Як видно, суди України й надалі будуть зводити боротьбу з корупцією нанівець, більше того, потураючи їй.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *