27.07.2021

Омелян повідомив про можливу зупинку роботи «Дніпроавіа»

Авіакомпанія «Дніпроавіа» може зупинити роботу у вересні поточного року, а всі активи будуть передані «Розі вітрів».

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян в ефірі телеканалу 112 Україна.

«Я вилітав з Борисполя в Бухарест на українсько-румунські переговори і до мене підійшов співробітник компанії і запитав, що буде з «Дніпроавіа». Після він повідомив, що у вересні компанія фактично закривається. Ми пережили таке з «АероСвітом», тепер переживаємо з «Дніпроавіа», коли замість того, щоб віддати державі борги, активи переводяться на «Розу Вітрів», а держава отримує дірку від бублика», — заявив міністр.

«Дніпроавіа» здійснює регулярні та чартерні авіарейси до країн Європи, Близького Сходу, СНД. Є одним з найбільших українських перевізників.

Фонд держмайна наприкінці серпня 2009 року продав 94,572% акцій компанії ТОВ «Галтера». В результаті авіакомпанією через «Галтера» володіє фінансово-промислова група «Приват», співвласником якої є бізнесмен Ігор Коломойський.

30 березня 2017 року суд за зверненням Дніпропетровської обласної прокуратури ухвалив рішення списати 94,5% акцій ПАТ «Авіакомпанія» Дніпроавіа «(Дніпро) на користь держави. На наступний день в прес-службі прокуратури Дніпропетровської області повідомили, що Госпсуд Дніпропетровської області задовольнив позов ФДМ про розірвання договору купівлі-продажу пакета акцій «Дніпроавіа» і повернення їх державі.



«Суспільство не виконало пункти договору і концепцію післяприватизаційного розвитку» Дніпроавіа «, а також не сплатило суму інвестицій в розмірі 739 млн гривень», — повідомила прес-служба ГПУ.

«Дніпроавіа» визнала рішення суду про повернення її в держвласність незаконним, таким, що підлягає оскарженню.

За твердженнями деяких ЗМІ, авіакомпанія «Роза Вітрів» входить в сферу впливу групи «Приват». У той же час офіційно така інформація не підтверджена.

«АероСвіт», який був найбільшим українським авіаперевізником, почав процедуру банкрутства в кінці грудня 2012 року, яка пізніше була скасована рішенням суду, припинив діяльність. Разом з також збанкрутілої «Донбасаеро» і компанією «Дніпроавіа» входив до альянсу «Українська авіаційна група», який зв’язувався з групою «Приват». Пізніше «Дніпроавіа» вийшла з альянсу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *