20.01.2022

Розширити канали комунікації та посилити боротьбу з дезінформацією

На цьому наголосила секретар ЦВК Олена Гатаулліна  під час робочої зустрічі з представниками Facebook

4 березня у Центральній виборчій комісії відбулася робоча зустріч секретаря Комісії Олени Гатаулліної з керівником Facebook з питань публічної політики в регіоні Європи, Близького Сходу і Африки Анікою Гайзель. У заході також взяли участь члени ЦВК Андрій Євстігнєєв, Віталій Грень, Вікторія Глущенко, виконувач обовʼязків керівника Секретаріату Комісії Катерина Шараг, завідувач відділу контролю за використанням коштів Секретаріату Комісії Наталія Вадімова, менеджер з питань публічної політики Facebook по Україні Катерина Крук, а також представники офісу Координатора проєктів ОБСЄ в Україні Ігор Ткаченко та Євген Побережний.

Під час спілкування сторони обговорили актуальні питання реалізації публічних політик та правил Facebook в Україні, зокрема, щодо виборів та протидії дезінформації.

В контексті цього Олена Гатаулліна зазначила, що нинішній склад Комісії з перших днів діяльності взяв курс на модернізацію своєї роботи, насамперед, щодо збільшення її прозорості та посилення довіри суспільства як до ЦВК, так і до виборів загалом. "У цьому напрямі одними із найважливіших заходів вбачаємо розширення каналів комунікації із всіма субʼєктами виборчого процесу та посилення боротьби з дезінформацією. Відтак, Комісія зацікавлена у співпраці з  Facebook, інструментом, який має суттєво допомогти під час реалізації зазначеного", – наголосила секретар ЦВК.

Аніка Гайзель та Катерина Крук поінформували про досвід роботи щодо забезпечення у соціальній мережі доброчесності виборчого процесу, зокрема, й в Україні.  При цьому детально розкрили механізм боротьби з дезінформацією, викриття фейкових акаунтів тощо. Так, тільки торік фахівцям Facebook у співпраці з нашими правоохоронними органами вдалося виявити і припинити діяльність трьох мереж, робота яких була спрямована як проти національної безпеки загалом, так і на перешкоджання чесним та демократичним виборам зокрема.

Окремо учасники зустрічі зупинилися на питаннях розміщення політичної реклами у Facebook, передусім, щодо інструментів та механізму визначення її прозорості. В цьому контексті, на жаль, законодавчо не врегульоване використання коштів виборчих фондів політичних партій та кандидатів для розміщення агітаційних матеріалів в Інтернеті. Тож, як зауважила Олена Гатаулліна, для можливого розвʼязання означеної проблеми у майбутньому є сенс налагодити тісний діалог між ЦВК, Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та Facebook.

Наприкінці заходу сторони домовилися поглиблювати партнерську співпрацю. Окрім іншого, – організувати низку тренінгів для членів ЦВК та працівників Секретаріату Комісії з метою оволодіння додатковими інструментами та можливостями мережі Facebook, а також опанування навичками проведення комунікаційних кампаній, зокрема, й щодо просвіти виборців.     

Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії                              

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *