17.10.2021

Україна розширила зони контролю над своїми територіями у морі

Верховна Рада у четвер, 6 грудня, прийняла законопроект №8361 “Про прилеглу зону України”, за нього проголосували 244 народних депутата.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Прилегла зона – це 12-мильний морський пояс, що прилягає до територіального моря (12-мильна зона, прилегла до внутрішніх вод). Тобто зовнішня межа прилеглої зони знаходиться на відстані 24 морських миль (44,4 км) від кордонів внутрішніх вод.

Прийняття законопроекту дозволить розширити контрольовану територію на морі на 12 морських миль (22,2 км), скоротити контрабандний трафік в Чорному морі і в теорії має попередити нелегальні суднозахіди у порти окупованих територій України.

Україна у своїй прилеглій зоні зможе здійснювати контроль з метою запобігання і покарання за порушення митних, фіскальних, імміграційних і санітарних правил.

Відповідно до законопроекту, морська охорона Державної прикордонної служби має право зупиняти, оглядати та затримувати судна та їх екіпаж у разі достатніх підстав вважати, що судно, яке перебуває у прилеглій зоні, порушило або може порушити вимоги українського законодавства. Якщо іноземне судно-порушник намагається втекти, правоохоронці мають право переслідувати його з метою затримання і притягнення до відповідальності.

Нагадаємо, що після озвучення намірів розірвати договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією, Міністерство закордонних справ розглядає також можливість розірвання договору з РФ про співробітництво у використанні Керченської протоки та Азовського моря, згідно з яким кораблі обох країн користуються свободою судноплавства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *